Vítá Vás Tramping Club Westend založený v roce 1926 na základech osady Údolí hadrů, jejíž vznik se datuje kolem roku 1921.

Na těchto stránkách bychom vás rádi informovali o historii dávné, ale i té mladší. Dočtete se zde o plánovaných akcích, ať již sportovních nebo jiných, můžete zde zanechat vzkaz členům osadního výboru či svým kamarádům. Budeme postupně zveřejňovat fotografie spojené s osadním životem a proto velmi uvítáme vaše příspěvky.Kniha Osadní toulky

Kniha Osadní toulky

Do rukou se nám dostala kniha Osadní toulky od autora Martina Maršálka, která pojednává o nohejbalu na trampských osadách v okolí Vltavy a Berounky. První díl Osadních toulek přináší přehled 131 osad, mimo jiné je zde také zmínka o Westendu. Publikace je určena pro ty, které zajímá tramping s nohejbalem a chtějí navštívit místa spojená s těmito českými fenomény. Knihu (272 stran) lze koupit za 240 Kč na www.kniha.cz.

Nohejbalový a fotbalový turnaj v červnu

Nohejbalový a fotbalový turnaj v červnu

Letošní červen bude doslova nabitý sportovními akcemi. První červnovou sobotu (6. 6. 2015) se koná na osadních hřištích velký nohejbalový turnaj trojic. Minulý rok (výsledky a podrobnější informace si můžete přečíst v tomto článku) se turnaje zúčastnilo 11 týmů. Začátek turnaje je v 9:00 na osadním hřišti.

Týden poté, tedy druhou červnovou sobotu (13. 6. 2015) se koná již legendární 51. ročník turnaje trampských osad ve fotbale na hřišti ve Lhotce pod Plešivcem. Minulý ročník obsadil tým T. C. Westend krásné druhé místo z devíti. Zde naleznete článek na našem webu, případne si můžete přečíst podrobný článek na stránkách trampského magazínu. Narozdíl od nohejbalu zde bývá větší problém sehnat dostatečný počet hráčů (hraje se systém 5+1), takže prosím všechny schopné hráče aby se ozvali mne nebo někomu z osadního výboru. Byla by obrovská škoda si tento povedený turnaj nechat ujít.

Výsledky Velikonočního turnaje v hokejbalu

Výsledky Velikonočního turnaje v hokejbalu

Zde naleznete výsledky vydařeného 31. ročníku Velikonočního turnaje v hokejbalu ve Svinařích.

Díky všem a za necelý rok (o velikonoční neděli 27. 3. 2016) na viděnou ve Svinařích! Ten den se mění čas na letní, hodinu zahájení upřesníme včas před turnajem. Fotky by se měly brzo objevit na http://petrz2.rajce.idnes.cz.

Britský dokument o trampingu

Britský dokument o trampingu

Nedávno se na internetu objevil dokument s názvem „Tramping in Bohemia“, který pojednává o minulosti českého trampingu. Filmem provází Marko Čermák spolu s dalšími trampy.

Podrobnější informace naleznete na stránkách trampského magazínu.

Velikonoční turnaj TCW v hokejbalu v neděli 5. 4. 2015

Velikonoční turnaj TCW v hokejbalu v neděli 5. 4. 2015

Opět po roce zdravím příznivce vrcholového podbrdského hokejbalu, je mi každoroční ctí Vás pozvat na:
Velikonoční turnaj v hokejbalu v neděli 5. 4. 2015 od 10.00 na hřišti Sokola Svinaře (jako loni i předloni) – již 31. ročník!

Tradice pokračuje v moderním všesportovním areálu Sokola Svinaře (u silnice nad rybníkem Žába), jenž se opakovaně velmi osvědčil – tekoucí voda, neprašný a neklouzavý povrch, WC, sprchy, chlazené pivo, dostatek (i zastřešených) laviček apod. Nezanedbatelnou výhodou též je, že odpadá nutnost kdysi legendárně neoblíbené předturnajové brigády.

Pro osvěžení paměti, jak vypadaly první ročníky na lesním osadním hřišti Westendu, opět přikládám v pozvánce i 1 foto od Petra Živsy (tentokrát z roku 1986).

Těšíme se na Vaši účast!

POZVÁNKA

Pavel Lohonka - Žalman

Pavel Lohonka - Žalman

V pátek 27. února 2015 nám zahrál v hospodě U Menclů Pavel Lohonka  – Žalman. Na kytaru ho mimo jiných doprovázel muzikant Malina a kamarád Honza Hlaváč, jehož zásluhou se toto vystoupení uskutečnilo. Děkujeme – bylo to perfektní. Fotografie naleznete uvnitř článku.

Pokračování tohoto článku »»»

Pozvánka na 82. osadní oheň

Pozvánka na 82. osadní oheň

Kamaráde, kamarádko, osada Údolí oddechu Tě zve v sobotu 4. července 2015 na 82. osadní oheň. Od 16:30 proběhne „memoriál Oldy Vrtišky“ – soutěž v trampské písni sólo, duo a sbor.

Pokračování tohoto článku »»»

Pozvánka na 41. maškarádní bál

Pozvánka na 41. maškarádní bál

Obdrželi jsme pozvánku na 41. maškarádní bál, který se koná v sobotu 25.4.2015 od 19:00 v restauraci „U lanovky“. Hrají: Stopaři, Brazos a Pozvolná smrt. Na programu je také hodnocení masek a tombola. Akci pořádá Údolí děsu a T.O. Pozvolná smrt.

Pokračování tohoto článku »»»

Informace o fotbalovém turnaji

Informace o fotbalovém turnaji

Dne 14.6.2014 proběhl jubilejní 50. ročník trampského fotbalového turnaje na hřištích v obci Lhotka pod Plešivcem. Tým reprezentující T.C. Westend byl v základní skupině neporažen (3× výhra, 1× remíza) a jako vítěz skupiny postupoval do semifinále, kde se utkal s týmem Firwood. Po základní hrací době, kdy byl výsledek zápasu nerozhodný (2:2), vyhrál tým T.C. Westend s přehledem na penalty 3:0 a postupoval tak do finále. Zde však již nestačil na kvality soupeře (T.O. Panda) a odvezl si tak krásné druhé místo. Podrobnější informace o průběhu turnaje naleznete zde a fotky jsou již tradičně v naší fotogalerii.

Výsledky jarního nohejbalového turnaje 2014

Výsledky jarního nohejbalového turnaje 2014

Dne 7.6.2014 se na osadních hřištích T.C. Westend konal nohejbalový turnaj trojic. Účastnilo se ho celkem 11 týmů z širokého okolí. Výsledky:
 
1. místo – Paběrky
2. místo – Zadní Třebán
3. místo – Habešanovo

4. místo – Láloš Westend
5. místo – OldStars Westend
6. místo – Strong Boys
7. místo – Krákora Team
8. místo – Halesa
9. místo – Hatě Westend
10. místo – Poupata
11. místo – Pat a Mat.

Fotky z turnaje naleznete v kategorii Fotky.